czwartek, 28 lutego 2013

Goście u „Motylków”

W grupie sześciolatków spotkanie z okazji „Dnia Babci i Dziadka” odbyło się nieco później. Powodem było przygotowanie się do spotkania w sposób szczególny, który pozostanie w pamięci dzieci i wspaniałych gości jak również zapisze się jako wyjątkowa uroczystość w przedszkolu.

Z pomocą rodziców pani Magdaleny Cencek, mamusi Maksia i pana Tomasza Stefańskiego, tatusia Kamilki, dzieci przygotowały poczęstunek. Były to koreczki owocowe, zdrowe kanapki z serem  żółtym, białym i warzywami oraz chruścik  gdyż uroczystość wypadła w „tłusty czwartek”. Do picia dzieci zaproponowały herbatkę oraz wodę mineralną „Żywiec Zdrój”. W ten sposób dzieci promowały akcję  picia wody oraz zdrowego odżywiania się w każdym wieku. 







Dzieci ubrane w stroje krakowskie wyszły swoim Babciom i Dziadkom na spotkanie i zaprosiły do naszej sali, gdzie czekał już pięknie przygotowany stół.
 
Po krótkim przywitaniu się i opowiedzeniu o czym uczymy się w przedszkolu dzieci częstowały swoich gości przygotowanym wcześniej poczęstunkiem.
 
Na szanownych gości czekały trony, na które dzieci zapraszały do wspólnych zdjęć. Zdjęcia wykonał tatuś Dianki  pan Jerzy Oblicki. Najszczęśliwszym przedszkolakiem była Wiktoria S., gdyż obie babcie  i obaj dziadkowie przybyli na spotkanie. Wiele dzieci gościło po troje lub dwoje dziadków a każde pozostałe dziecko gościło jedną babcię lub jednego dziadka. Po naszej przedszkolnej „sesji zdjęciowej” zaprosiliśmy wszystkich do sali z pianinem. Tam odbyła się ostatnia część spotkania. Pani Grażyna Stępień akompaniowała nam podczas całego programu artystycznego, który składał się z wierszy, piosenek i tańców ludowych.








Na koniec dzieci złożyły życzenia i podarowały prezenty własnoręcznie wykonane. W czasie spotkania panowała radosna atmosfera, bardzo podobały się wiersze, które wywoływały dużo śmiechu wśród widowni, dużo radości sprawiły tańce pięknie przez dzieci wykonane. Wszyscy jesteśmy bardzo zadowoleni ze spotkania.
 
Pomysł na spotkanie wyszedł od nauczycielki Doroty Surowaniec. Współpracowały w przygotowaniu nauczycielka Ewa Dryka i Iwona Gesing.

Opracowała Dorota Surowaniec.

środa, 20 lutego 2013

Sześciolatki z Przedszkola Nr 2 „Małego Artysty” uczą się gry w szachy.

Sześciolatki z Przedszkola Nr 2 „Małego Artysty”  uczą  się  podstaw  gry
w Szachy w Tarnobrzeskim Klubie Szachowym. Głównym trenerem jest Prezes Tarnobrzeskiego Klubu Szachowego Pan Ryszard Czajkowski. Współpracujący trenerzy to Józef Surowaniec  i Andrzej Leśniak.

 

Swoją obecnością na pierwszych zajęciach w TKS, zaszczyciła nas Naczelnik Wydziału Edukacji i Zdrowia Pani Anna Czaplińska oraz Dyrektor Przedszkola Pani Alicja Gil i niektórzy Rodzice. Pani Naczelnik życzyła dzieciom dobrej nauki, która pozwoli im na osiąganie sukcesów również w szkole.


 Zajęcia odbywają się raz w tygodniu. Dzieci chętnie na nie uczęszczają. Inicjatorką gry  w szachy jest nauczycielka Dorota Surowaniec. Współpracują – nauczycielka Ewa Dryka  i Iwona Gesing. 


 W czasie ferii zimowych dzieci wzięły udział w  Turnieju Szachowym organizowanym przez MOSiR Tarnobrzeg. Sukcesem było zdobycie II i IV miejsca w kategorii „przedszkolaki” przez Emilkę Nawrot i Jasia Radzimowskiego. Każdy zawodnik otrzymał dyplom i słodycze, a Emilka za zajęcie II miejsca wejściówkę na basen. Po feriach będziemy kontynuować naukę w TKS, którą planujemy zakończyć turniejem z udziałem Rodziców. Naszym zdaniem umiejętność gry w Szachy uczy radzenia sobie z emocjami, stymuluje rozwój umysłowy dziecka, bardzo przydaje w życiu.


  przygotowała: Dorota Surowaniec

czwartek, 14 lutego 2013

Walentynki w czterolatkach

"Na dworze chłodno, wiatr drzewa kołysze,
a ja do Ciebie walentynkę piszę.
Piszę powoli, piszę dokładnie,
niech każde słowo w sercu zapadnie"