poniedziałek, 27 maja 2013

OLIMPIADA SPORTOWA PRZEDSZKOLAKÓWW dniu 17.05.2013r. na hali sportowej MOSiR im. Alfreda Freyera odbyła się I Tarnobrzeska Sportowa Olimpiada Przedszkolaków zorganizowana przez Przedszkole nr 1 i Przedszkole nr 5 w Tarnobrzegu we współpracy z MOSiR Tarnobrzeg oraz TDK w Tarnobrzegu. Honorowy patronat na tą imprezą objął Prezydent Miasta Tarnobrzeg Pan Norbert Mastalerz.  Uczestniczyło w tym  przedsięwzięciu o charakterze ogólnomiejskim 126 zawodników z 14 przedszkoli  wraz z opiekunami z miasta Tarnobrzeg.

Nasze przedszkole reprezentowały dzieci z grupy 6- letniej ,,Motylki’’.
Każda drużyna miała przygotować transparent z hasłem promującym edukację przez sport, a pozostałe dzieci z grupy – kibice hasło do dopingowania swojej drużyny i okrzykami zagrzewającymi do zdrowej rywalizacji.

Konkurencje sportowe, w których uczestniczyły poszczególne drużyny to:
Wyścig z kółkami ringo, ,,Piłkarski slalom’’- wyścig z toczeniem piłki lekarskiej, ,,Wyścig zajączków’’- skoki na gumowej piłce z uchwytami, ,,Wyborowy strzelec’’- rzuty woreczkami do kosza, ,,Wyścig zaprzęgów’’, ,,Kaczy wyścig’’, Bieg z przeszkodami- tunel, ,,Sadzenie ziemniaków’’. W konkurencjach uczestniczyły również nauczycielki prowadzące drużynę, którym z dużym zapałem i radością dopingowały dzieci.


Olimpiada umożliwiła dzieciom w wieku przedszkolnym prezentację swoich umiejętności sportowych i zasad bezpiecznego kibicowania wg. idei „fair play”.
Wszyscy uczestnicy bardzo dobrze się bawili, każda drużyna otrzymała dyplom za udział w olimpiadzie, drobne upominki i słodycze dla zawodników.Opracowała: Ewa Dryka